interatletika.pl
0
Zjeżdżalnie dla dzieci

Zjeżdżalnie dla dzieci

Zjeżdżalnie na plac zabaw

Zabawy ruchowe zajmują ważne miejsce w życiu dzieci, ponieważ uczą współpracy z innymi oraz ćwiczą koordynację ruchową. Zjeżdżalnia zawsze cieszyła się popularnością na każdym placu zabaw, więc zakup tego urządzenia sprawia dzieciom ogromną radość.

Typy zjeżdżalni

Zjeżdżalnie wraz z huśtawkami i piaskownicami to sprzęt niezbędny do wyposażenia placu zabaw. Rynek oferuje różne możliwości wyboru zjeżdżalni: metalowe, drewniane lub plastikowe. Dla małych placów zabaw ciekawym wariantem są modele, które łączą w sobie kilka urządzeń, aby efektywnie wykorzystać przestrzeń. Przed tym, jak kupić zjeżdżalnię trzeba poważnie zastanowić się nad kwestią bezpieczeństwa. Każdy model powinien być wyposażony w burty oraz posiadać certyfikat bezpieczeństwa.

Zjeżdżalnie różnią się od siebie pod względem wysokości, długości ślizgu, materiałów wykonania, docelowej grupy użytkowników. Ślizg może być wykonany z tworzywa sztucznego lub z metalu. Jaskrawe zjeżdżalnie plastikowe przeznaczone są dla młodszych dzieci. Cechują się różnorodnością form i konstrukcji oraz mają szerokie schody wejściowe, aby zmniejszyć ryzyko upadku dziecka. Najbardziej popularnymi są metalowe zjeżdżalnie, które wykonane z jednego arkusza blachy. Głównym atutem tych urządzeń jest trwałość oraz odporność na wandalizm. Drewniana zjeżdżalnia jest bardziej estetyczna, dzięki czemu staje się świetnym uzupełnieniem podwórka. Konstrukcja takiego urządzenia najczęściej jest częścią składową zestawu zabawowego i zawiera: ślizg, drewnianą platformę, schody wejściowe oraz piaskownicę, która umieszczona pod platformą. Zjeżdżalnie dla dzieci można zainstalować nie tylko na placu zabaw. Takie zjeżdżalnie również korzystają się popularnością i w ogrodach budynków prywatnych.

Jak wybrać zjeżdżalnię?

Przy wyborze zjeżdżalni trzeba zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Wytrzymała konstrukcja. Dzieci szybko się wspinają i zjeżdżają, więc konstrukcja zjeżdżalni powinna być maksymalnie wytrzymałą i mocno przymocowana do ziemi, aby nie przewrócić się podczas zabawy;
  • Wysokość bortów oraz niezawodność poręczy do trzymania się;
  • Gładki ślizg i brak ostrych krawędzi, żeby nie powodować urazów dziecka;
  • Możliwość dodatkowego wyposażenia, którym mogą być: piaskownica, huśtawka i inne urządzenia;
  • Łagodne zakończenie ślizgu.

Zjeżdżalnie od InterAtletiki

Wszystkie nasze urządzenia produkowane są z ekologicznych, certyfikowanych i odpowiadających najwyższym standardom jakości i bezpieczeństwa materiałów. Zjeżdżalnie od InterAtletiki wyróżniają się kształtami i designem, który przyciąga uwagę oraz zapewnia świetną i bezpieczną zabawę. Zjeżdżalnie łatwo się składają i rozkładają, co umożliwia wygodne przetransportowanie.