interatletika.pl
0
Obciążenia, gryfy, hantle

Obciążenia, gryfy, hantle

Obciążenie na sztangę do treningu siłowego

Zestaw talerze do sztangi to niezbędny element treningu siłowego. Obciążenia przedstawione w naszej ofercie wyposażone są w powłokę plastikową, dzięki czemu nie psuje się linoleum albo dywan oraz redukuje się hałas podczas rzucania sztangi na podłogę. Rynek sprzętu sportowego oferuje szeroki wybór obciążeń poczynając od 0,5 kg. i kończąc na 10 kg. Najbardziej popularnymi są talerze o wadze od 2,5 do 10 kg. Podczas wybory obciążeń należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • średnica otworu – najczęściej talerze mają otwór o średnicy 25 mm, ale dla użytku profesjonalnego przewidziane są talerze o średnicy otworu 30 oraz 50 mm.
  • amortyzacja – wyposażenie w powłokę zabezpieczającą zwiększa żywotność oraz zapobiega uszkodzeniu podłogi.

W naszym sklepie internetowym można znaleźć obciążenie na sztangę o różnej konfiguracji. Zestaw talerze do sztangi nadaje się zarówno dla doświadczonych sportowców jak i amatorów.

Hantle do ćwiczeń

Trening z hantlami pozwala rozbudować mięśnie barków i ramion oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Jest to uniwersalny przyrząd, który pozwala ćwiczyć w dowolnym miejscu. Różnica między sztangą a hantlami polega na tym, że hantle dostępne są w mniejszym przedziale wagowym. Hantle o wadze od 0,5 do 5 kg nadają się do fitnessu. Można wyróżnić następujące typy hantli:

  • Hantelki- jest to przyrząd o stałej wadze i nie przewiduje możliwości dodatkowego obciążenia. Stojak z zestawem hantli jest nieodzownym elementem wyposażenia siłowni i fitness klubu. Są pomocne jako dodatkowe obciążenie w trakcie treningu fitness.
  • Hantle żeliwne – przeznaczone są do ćwiczeń siłowych. Sprzęt tego typu składa się z gryfu, talerzy obciążenia oraz elementów blokujących. Trzeba zwrócić uwagę na długość gryfu: krótki gryf nie pozwala na dołączenie dużej ilości obciążeń, z kolei trening ze zbyt długim gryfem jest niewygodny. Optymalna długość gryfu wynosi ok. 40 cm. Taka długość pozwala ćwiczyć z obciążeniami o wadze 35-45 kg.

W naszym sklepie internetowym można kupić różnego rodzaju hantle i obciążenia dla wielbicieli fitnessu oraz miłośników treningu siłowego. Zestawy hantli żeliwnych w powłoce plastikowej będą pomocne podczas ćwiczeń w domu.