interatletika.pl
0
Place zabaw

Place zabaw

Plac zabaw dla dzieci: korzyści i zalety

Główną zaletą placów zabaw jest pełna swoboda działań. Można biegać, skakać i głośno krzyczeć lub nawet robić to wszystko jednocześnie. Jest to świetne rozwiązanie problemu aktywności fizycznej dzieci dla mieszkańców bloku.

Plac zabaw aktywnie sprzyja nawiązaniu więzi społecznych. Przychodzi tu dużo dzieci, więc zawsze można znaleźć sobie wesołe towarzystwo. Dzieci uczą się komunikacji z rówieśnikami oraz nawiązywaniu relacji społecznych w dzieciństwie.

Dzieci od najmłodszych lat powinny mieć wystarczająco dużo czasu na rozwój fizyczny. Niestety, wielu rodziców woli włączyć dziecku bajki lub gry na tablecie, aby czymś je zainteresować. Ale najzdrowsze jest świeże powietrze i odpowiednie ćwiczenia. Place zabaw dla dzieci to najlepsze miejsce, aby rozładować niepohamowaną dziecięcą energię. Są one wyposażone we wszystkie niezbędne do tego zabawki . Jest to miejsce gdzie wiele dzieci zaczyna swoje pierwsze kroki w sporcie.

Oprócz funkcji socjalizacyjnej place zabaw stwarzają odpowiednie warunki aby zachęcić dziecko do aktywności fizycznej. Chodzi tu o wyposażenie placów zabaw w różne przyrządy, umożliwiające aktywne spędzanie wolnego czasu. Jest to miejsce gdzie wiele dzieci stawia swoje pierwsze kroki w sporcie.

Wyposażenie placów zabaw

Można kupić zestaw zabawowy albo jego poszczególne elementy. Zestaw może składać się z różnych komponentów, takich jak zjeżdżalnie, piaskownice, drążki, huśtawki i drabinki. Plac zabaw dla dzieci może być w postaci zamku, domku albo platformy z daszkiem.

Zestawy zabawowe można podzielić na następujące rodzaje:

Plac zabaw dla dziecka może być w postaci zamku, domku, z elementami o kształtach zwierząt i wiele innych.

Place zabaw można podzielić na:

Uniwersalne - przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych najbardziej atrakcyjnymi będą huśtawki, piaskownice i niskie zjeżdżalnie ze schodami. Dla starszych dzieci przewidziane są drabinki łukowe, rury strażackie oraz inne urządzenia sprawnościowe

Modułowe - cechują się bardziej złożoną konstrukcją, która składa się z kilku platform połączonych między sobą różnymi przejściami. Są to różnego rodzaju mostki, tunele, pomost wiszący. Urządzenia te obficie wyposażone są w różne przyrządy do wspinaczki, zjeżdżalnie o różnym kształcie oraz elementy dekoracyjne. Producent placów zabaw InterAtletika oferuje szeroki wybór modułowych zestawów zabawowych, dzięki którym zabawa na świeżym powietrzy staje się prawdziwą przygodą.

Wykorzystywane surowce

Wyposażenie placów zabaw z użyciem drewnianych modułów ma wiele zalet:

  • drewniane place zabaw mają mniejszą wagę, dzięki czemu są łatwo transportowane;
  • cechują się wysokim stopniem niezawodności;
  • dostępny są w różnym kształcie i kolorystyce.

Główną zaletą plastikowych placów zabaw jest odporność na warunki pogodowe. Różnorodność kolorów i szeroki zakres funkcjonalności sprawiają wiele radości dzieciom. Przy tym warto pamiętać, że wyposażenie placów zabaw w plastikowe urządzenia powinno uwzględniać maksymalną ilość użytkowników i ich wagę.

Metalowe place zabaw mimo marznięcia zimą i przegrzewania się latem są bardziej niezawodne i potrafią wytrzymać dużą ilość użytkowników.

Ważne przy wyborze placu zabaw

Lokalizacja. Kupując zestaw zabaw dla dzieci do ogródka lub na podwórko, należy zwrócić uwagę, aby był on usytuowany jak najdalej od jezdni. Cień to także bardzo ważny szczegół w wyborze miejsca do zabaw. Umieść plac w pobliżu drzew lub zapewnij zadaszenie, aby dziecko czuło się bezpiecznie nawet w najbardziej upalne i słoneczne dni.

Bezpieczne pokrycie. Uważaj, żeby nawierzchnia odpowiadała wszystkim nowoczesnym standardom bezpieczeństwa. Pokrycie musi zabezpieczyć przed urazami przy upadku.

Funkcjonalność. Teren placu został zaprojektowany nie tylko po to, aby biegać bez przerwy. Producent placów zabaw InterAtletika zadbał o to, aby dzieci rozwijały swoją wyobraźnię. Właśnie dlatego wyposażyliśmy nasze place zabaw w piaskownice oraz różnego rodzaju moduły, takie jak tablica do malowania, sklepik, kuchenka albo warsztacik, gdzie dziecko może zająć się twórczością i spokojnie odpocząć.

Dlaczego jesteśmy dumni z naszych placów zabaw dla dzieci?

Wyposażenie placów zabaw od InterAtletiki zaspokoi każdy gust i nadaje się dla dzieci w różnym wieku. U nas można kupić gotowe warianty placów zabaw dla dzieci ale pomożemy także stworzyć projekt specjalnie dla Ciebie. Montujemy place zabaw w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Lublinie, a także w każdym innym mieście.

Wszystkie place zabaw InterAtletiki są wykonane z ekologicznych i bezpiecznych materiałów. Cena placów zabaw zadowoli absolutnie każdego rodzica. Na naszej stronie internetowej można zobaczyć zdjęcia naszych realizowanych projektów, co pomoże Tobie dokonać właściwego wyboru.