interatletika.pl
0
Huśtawki

Huśtawki

Huśtawki – świetny pomysł na zabawę

Huśtawka jest nieodzownym elementem placów zabaw. Kolorowy design, różnorodność form i wygoda czynią huśtawki bardzo popularnym rodzajem rozrywki wśród młodszych dzieci. Huśtawka to rodzaj sprzętu, który łączy w sobie przyjemność i korzyści. Oprócz zabawy, bujanie się pozytywnie oddziałuje na zdrowie dziecka a mianowicie:

  • wspiera rozwój i stymulację błędnika, dzięki czemu dziecko będzie w stanie wytrzymać długą podróż samochodem;
  • wzmacnia mięśnie pleców, nóg i rąk, a co za tym idzie – zwiększa się wytrzymałość organizmu;
  • sprzyja prawidłowej postawie ciała, co jest ważne dla współczesnych dzieci, które większość wolnego czasu spędzają przed komputerem.

Jak wybrać huśtawkę?

Mimo że huśtawka przeznaczona jest do bujania się dostępne są różne warianty konstrukcji. Najbardziej popularnymi są huśtawki wahadłowe w kolorowych formach i kształtach. Są one niezastąpionym elementem na każdym placu zabaw. Firma Interatletika produkuje huśtawki metalowe oraz drewniane. Konstrukcja takich huśtawek zawiera słupy nośne, które wykonane są z drewna lub opcjonalnie ze stali nierdzewnej oraz belki, do których mocuje się siedzisko. Huśtawki wahadłowe są łatwe w montażu oraz sprawiają wiele radości dzieciom. Dostępne w dwóch wersjach: pojedyncze oraz podwójne z możliwością modyfikacji, dotyczącej siedziska. Przed wyborem huśtawki należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Wytrzymała konstrukcja, zapewniająca niezawodność urządzenia;
  • Wysokość huśtawki – czynnik uzależniony jest od wieku użytkowników. Ważne, aby siedzisko było wygodne oraz żeby dzieci mogły dostać nogami do ziemi;
  • Dla podwieszanych modeli trzeba uwzględniać maksymalną wagę użytkownika, aby zapobiec zerwaniu łańcuchów;

Oferta InterAtletiki obejmuje huśtawki wahadłowe dostępne w kilku wersjach, które można dostosować do gabarytów każdego placu zabaw lub ogrodu. Huśtawki od InterAtletiki posiadają certyfikat TUV według norm EN1176.