interatletika.pl
0
Karuzele dla dzieci

Karuzele dla dzieci

Karuzele dla dzieci

Zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla młodzieży karuzela stanie się jedną z ulubionych zabawek oraz świetnym uzupełnieniem placu zabaw. Ćwiczenia równowagi i koordynacji ruchowej, wzmocnienie mięśni nóg i pleców – są to główne zalety zabawy na karuzeli. Oprócz tego niektóre konstrukcje umożliwiają bawić się kilku osobom jednocześnie, co z kolei pozwala dzieciom nawiązywać więzi społeczne.

W naszej ofercie można znaleźć kilka modeli karuzel, które świetnie sprawdzają się na podwórkach i placach zabaw. Jakość materiałów wykonania zapewnia odporność na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają uchwyty do trzymania się. Karuzela tarczowa z siedziskami oraz karuzele do zabawy na stojąco od Interatletiki rozwijają sprawność ruchową u starszych i młodszych dzieci i kształtują zmysł równowagi. Urządzenia wykonane z rur stalowych o grubości ponad 2,5 mm, powierzchnia tarczy wykonana z wodoodpornej sklejki laminowanej o grubości 15 mm, siedziska wykonane ze sklejki wodoodpornej o gr. 10 mm. Karuzele obracają się na dwóch łożyskach.

Co jest ważne przy wyborze karuzeli na plac zabaw?

Najczęściej spotykane karuzele to krzyżowe i tarczowe. Najważniejsze dla wszystkich modeli jest zapewnienie płynnego ruchu obrotowego. Karuzele mogą różnić się ilością miejsc, od czterech do ośmiu, a także mieć ławeczki zamiast oddzielnych siedzeń. Przy zakupie karuzeli na plac zabaw należy zwrócić uwagę na następujące kwestię:

  • Bezpieczeństwo – trzeba się upewnić, że karuzela jest certyfikowana i odpowiada wszystkim normom bezpieczeństwa;
  • Ekologiczne materiały. Warto pamiętać, że bawić się na karuzeli będą dzieci, więc zewnętrzne wykończenie nie powinno zawierać toksycznych składników;
  • Wytrzymałość konstrukcji oraz zabezpieczenie śrub;
  • Siedzisko powinno być gładkie bez zadr i drzazg;