interatletika.pl
0
Stacje do treningu funkcjonalnego

Stacje do treningu funkcjonalnego

Trening funkcjonalny jako nowoczesny trend

Kiedyś trening funkcjonalny był domeną doświadczonych sportowców, ale dzisiaj ten rodzaj treningu zyskuje coraz większą popularność. Świadczy o tym obecność w siłowniach specjalnych stref, wyposażonych w sprzęt dla treningu funkcjonalnego. Przyczyna zapotrzebowania w sprzęt tego typu tkwi w tym, że ćwiczenia z jego użyciem wszechstronnie oddziałują na organizm. Szczególny nacisk kładzie się na grupy mięśni, które przy standardowych treningach nie da się uruchomić.

Jest to jeden z najlepszych sposobów na rozwijanie siły, wytrzymałości, koordynacji ruchowej oraz gibkości. Wielkim atutem tego sprzętu jest uniwersalność – każdy bez względu na wiek, wzrost i kondycję fizyczną potrafi dobrać optymalny trening. Właśnie dlatego sprzęt do treningu funkcjonalnego cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających siłownie i staje się głównym warunkiem, zachęcającym do ich odwiedzania.

Zaletą stref dedykowanych do treningu funkcjonalnego jest możliwość przeprowadzenia grupowego treningu (maksymalna liczba ćwiczących jednocześnie wynosi 15 osób). To z kolei pozwala optymalizować rozmieszczenie wyposażenia siłowni, co odgrywa ważną rolę w warunkach sezonowości.

Oferty w naszym sklepie internetowym

Oferty przedstawione na naszej stronie internetowej jak najbardziej nadają się do przeprowadzenia treningu funkcjonalnego. Jest to niezawodny i funkcjonalny sprzęt, gdzie każdy szczegół został dokładnie przemyślany. Każda stacja przedstawiona na stronie internetowej może być wykorzystana jako sprzęt do crossfitu, co w połączeniu z atrakcyjną ceną czyni go dostępnym dla dowolnej siłowni. Wszystkie stacje wyposażone są w przyrządy do treningu z własnym ciężarem ciała. Jedna konstrukcja zawiera następujące elementy: drążki, drabinki gimnastyczne, drabinki poziome oraz poręcze. Większość modeli sprzętu crossfit wyposażone w uchwyt do worka bokserskiego, stoisko na hantle oraz zaopatrzone w tarcze do piłki lekarskiej, co zapewnia uruchomienie górnych mięśni ciała.

Mimo że sprzęt do crossfitu zapewnia szerokie możliwości prowadzenia treningu, cena zestawu nie jest aż tak wysoka, jak może się wydawać. Zakup jednej z takich stacji będzie korzystnym przedsięwzięciem, ponieważ nie tylko uda się zachęcić nowych osób do uprawiania treningu funkcjonalnego i crossfitu, lecz również pozwala zaoszczędzić wolną przestrzeń, ponieważ większość elementów będzie skupiona w jednym miejscu w ergonomiczny sposób. Więc zamiast jednego stoiska na hantle można w najskuteczniejszy sposób wykorzystać wolną przestrzeń, co z kolei jest najlepszym rozwiązaniem dla małego wnętrza.

Dlaczego właśnie my?

Każdy element sprzętu do treningu funkcjonalnego w naszej ofercie wyróżnia się nie tylko atrakcyjną ceną, lecz również wysokim poziomem niezawodności. Konstrukcja stacji była wielokrotnie testowana, a każdy jej detal był badany pod kątem dostosowania do wymagań współczesnych programów treningowych, wychodząc naprzeciw potrzebom branży sportowej.

Z jednakowym sukcesem korzystać ze sprzętu do crossfitu mogą jak początkujący, tak i doświadczeni sportowcy. Prawidłowe użytkowanie stacji nie wymaga specjalnych umiejętności – przy minimalnym poziomie kondycji fizycznej można bez większego wysiłku dobrać odpowiedni program treningowy. Właśnie dlatego sprzęt do crossfity cieszy się dużą popularnością wśród osób trenujących na siłowniach.

Oprócz przystępnych cen na sprzęt crossfit, Interatletika oferuje swoim Klientom korzystne warunki dostawy. Niezalenie od Państwa lokalizacji - w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Lublinie - zapewniamy dostawę na czas i indywidualne podejście do każdego Klienta.