interatletika.pl
0
Ławki parkowe

Ławki parkowe

Ławki ogrodowe i parkowe

Parkowa ławka ma szerokie zastosowanie, głównie do organizacji wypoczynku mieszkańców na terenach parkowych i zbiorowych podwórkach. Poza tym, wiele osób kupuje parkowe ławki dla własnych potrzeb, na prywatnych posesjach i działkach, przecież, ten element doskonale wpisuje się do krajobrazu. Na działkach i posesjach ławki najlepiej stawiać w cieniu drzew lub domu na jednakowej odległości.

Rodzaje ławek parkowych

Ławki parkowe można podzielić na trzy duże grupy w zależności od materiału, który jest wykorzystywany do ich produkcji. Całkowicie drewniane ławki mają pewne zalety: są ekologiczne, pasują do krajobrazu, mają niewielką wagę i łatwo się je montuje. Jednak są, również, i wady: stale trzeba remontować, podmalowywać, ponieważ drewno łatwo podaje się na uszkodzenia mechaniczne. Betonowe jednolite ławki są bardziej rozpowszechnione gdyż są trwalsze i długoterminowe w zachowaniu wyglądu. Wadą jest to, że są mało wygodne do siedzenia.

Modułowe ławki – są najpopularniejszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Łączą w sobie moc metalowego szkieletu i wygodę drewnianego siedziska. Przez długi czas zachowuje estetyczny wygląd, wystarczy regularnie malować i ławka będzie wyglądała, jak nowa.

Poza tym, do dziecięcych placów zabaw polecamy różnokolorowe modele ławek, które doskonale będą wpisywały się w krajobraz i wygląd wymarzonego placu zabaw.