interatletika.pl
0
Bramy treningowe

Bramy treningowe

Bramy treningowe do CrossFitu

Podłożem bram funkcjonalnych jest metalowa konstrukcja wykonana z profilu metalowego. Dzięki zastosowaniu perforowanych profili konstrukcja pozwala na dołączenie dodatkowych elementów w postaci drążków, uchwytów na sztangę oraz inny sprzęt gimnastyczny. Poprzeczki i belki to elementy spajające konstrukcję bramy, dzięki czemu urządzenia te wyróżniają się lekkością i łatwością montażu.

Bramy do treningu funkcjonalnego są stosowane w treningu siłowym, głównie podczas ćwiczeń grupowych. Konstrukcja bramy służy do wykonywania ćwiczeń oraz w postaci stanowiska do przysiadów albo wyciągu. Dzięki specjalnym otworom można regulować parametry sprzętu siłowego, dostosowując wysokość drążków i uchwytów na sztangę do wzrostu ćwiczącego. Poprzeczki poziome mają różną średnicę uchwytu. Uniwersalność jest kolejną zaletą bram do CrossFitu, dzięki czemu urządzenie nie zajmuje za dużo miejsca i adaptuje się do warunków wnętrza.

Trening na tym urządzeniu zawiera ćwiczenia, które angażują różne grupy mięśni ze szczególnym naciskiem na mięśnie obręczy barkowej, pleców i nóg. Natomiast konstrukcja bramy zapewnia całkowite bezpieczeństwo podczas intensywnego treningu.