interatletika.pl
0
Piaskownice

Piaskownice

Piaskownica – niezbędny element na placu zabaw!

Piaskownica to jedna z najbardziej popularnych zabawek na placu zabaw. Nie tylko dzieci, lecz również rodzice mogą wziąć udział w zabawie i razem budować pałace i twierdze z piasku. Oprócz tego zabawa w piasku rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, uczy dziecko nawiązywać kontakty z innymi dziećmi. Budowanie i rysowanie na piasku to świetny sposób na rozwój kreatywności wyobraźni przestrzennej. Współczesne piaskownice wykonane są z plastiku albo ze sklejki wodoodpornej. Oprócz standardowych modeli można znaleźć piaskownice wyposażone w pokrywę o różnym kształcie. Głównym atutem tych modeli jest możliwość zapobiec zanieczyszczeniu.

Jak wybrać piaskownicę

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rozmiar konstrukcji. Czym większa jest piaskownica, tym więcej dzieci może korzystać z niej. Z kolei duża piaskownica jest bardziej kosztowna w utrzymaniu ze względu na ilość piasku, który czasami trzeba wymieniać.

Poważną kwestią jest materiał, z którego wykonana jest piaskownica. Dostępne są piaskownice plastikowe, drewniane i metalowe. Oceniając pod kątem ekologii, wytrzymałości i ceny, drewno będzie najlepszym wyborem. Metalowe piaskownice są odporne na każde warunki pogodowe. Jedyną i główną wadą tych piaskownic to nagrzewanie się od słońca. Więc piaskownica drewniana takich wad nie ma

Rodzaje piaskownic

Oferujemy szeroki wybór piaskownic, dla tego wszystko zależy jedynie od Państwa preferencji i wielkości przestrzeni przeznaczonej dla piaskownicy. Można wybrać tradycyjną o prostej formie ale też i bardziej wyszukaną - w formie zamku, domku lub statku. Interesujące są warianty konstrukcji, łączące oprócz piaskownicy także kilka innych elementów. Wyposażenie piaskownicy w siedziska czy inne elementy dodatkowe jest także godne uwagi, gdyż maluch może zmęczyć się długotrwałym siedzeniem w jednej pozycji.

Najlepszą decyzją może być wybór mini-miasteczka ze zjeżdżalnią, charakterystycznymi domkami i innymi dodatkami. Są one jaskrawe i kolorowe, co w oczach dziecka wygląda atrakcyjniej. Cena takiej piaskownicy jest nieco wyższa, ale jest ono tego warte.

Piaskownice od InterAtletiki

Trzymamy się zasady, że miejsce zabawy powinno być nie tylko interesujące, lecz również bezpieczne, dlatego wszystkie nasze urządzenia produkujemy jedynie z jakościowych i ekologicznych materiałów, które nie zaszkodzą zdrowiu dziecka. Farba, którą pokrywamy urządzenia jest nietoksyczna, hipoalergiczna i wytrzymała na warunki pogodowe. Prawie wszystkie nasze urządzenia przeszły certyfikację i odpowiadają najwyższym standardom bezpieczeństwa i jakości.

Konstrukcje z łatwością można złożyć i rozłożyć, dlatego są wygodne w transporcie. Różnorodność form, która wywołuje ogromną radość i zachwyt , ucieszy nie tylko malucha lecz również Państwo. Ceny naszych piaskownic dla dzieci przyjemnie zdziwią i ucieszą rodziców.