interatletika.pl
0
Sprzęt do CrossFitu

Sprzęt do CrossFitu

Co to jest CrossFit?

Trening Crossfit jest nowoczesnym trendem w dziedzinie fitness. W zasadzie jest to program treningowy dla wielbicieli sportów ekstremalnych. Główny akcent kładzie się na rozwój siły i wytrzymałości z wykorzystaniem zdolności adaptacyjnych organizmu. Uniwersalność jest główną zaletą tego rodzaju treningu, co z kolei jest przyczyną wzrostu jego popularności. Crossfit znalazł szerokie zastosowanie nie tylko wśród doświadczonych sportowców, lecz również wśród pracowników resortów siłowych. Różnorodność i skuteczność ćwiczeń zapewniają specjalne programy treningowe oraz prosty w użytkowaniu sprzęt.

Celem Crossfitu jest wszechstronny rozwój fizyczny, dlatego ćwiczenia crossfit łączą w sobie elementy aerobowe oraz elementy ćwiczeń siłowych i lekkoatletycznych. Trening crossfit angażuje każdą partię mięśni, dzięki czemu można jednocześnie ćwiczyć brzuch, nogi, plecy oraz ramiona. Wyrzeźbione ciało, a także podniesienie wytrzymałości i siły – wszystko to można osiągnąć, jeśli włożyć w crossfit odpowiednio dużo wysiłku.

Sprzęt do treningu CrossFit: bramy treningowe

Bramy do crossfitu stosowane są w treningu siłowym oraz są podstawowym elementem wyposażenia stref dedykowanych do treningu crossfit. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zwiększyć sprawność mięśniową. Konstrukcja bramy wykonana z solidnego profilu umożliwia przeprowadzenie bezpiecznego treningu. Dzięki perforacji profilu można regulować poziom wysokości akcesoriów. Klatki treningowe wyposażone są w różne drążki, uchwyty na sztangę oraz trzpieni na obciążenia.

Zalety bram treningowych

  • Brama treningowa to nie tylko zestaw drążków do podciągania, lecz również jest to stojak pod sztangę. Belki i szczeble mogą być wykorzystywane do mocowania kółek gimnastycznych, taśm oporowych, tarczy do piłki lekarskiej, drabinki poziomej i innych akcesoriów. Dzięki perforacji profilu możliwy jest montaż haków asekuracyjnych, poręczy oraz uchwytów typu "dip".
  • Idealnie nadają się do zastosowań komercyjnych.
  • Łatwość montażu – mocuje się do podłogi za pomocą śrub.
  • Możliwość doposażenia w nowe belki i szczeble, dzięki czemu można zwiększyć liczbę ćwiczących.

Kompleksowe, jakościowe urządzenia do Crossfitu są przedstawione w naszym sklepie internetowym w atrakcyjnych cenach bezpośrednie od producenta Interatletika.