interatletika.pl
0
Trampolina dla dzieci

Trampolina dla dzieci

Trampolina

Zastrzyk energii, adrenalina, nowe wrażenia, pozytywne emocje, wciągająca zabawa - to wszystko można powiedzieć o skokach na trampolinie dla dzieci. Taki sposób spędzania czasu to zawsze święto, tak dla dzieci jak i dorosłych.

Proszę wyobrazić sobie jak dziecko fika koziołki, bawi się i wygrywa sportowe zawody w skokach. A to wszystko jest możliwe tak na ulicy jak i w domowych warunkach. To nie tylko zabawa, ale i wspaniały, łączący przyjemne z pożytecznym, sposób na spędzanie czasu.

Jest to świetna alternatywa dla powszechnych teraz rozrywek – gier komputerowych czy telewizji, które w nadmiarze mogą tylko zaszkodzić maluchowi.

Podczas każdego święta, trampolina dla dzieci będzie gwoździem programu i zachwyci wszystkich gości tak niezwykłym i aktywnym pomysłem na zabawę.

Wyżej i wyżej!

Ten rodzaj aktywności przynosi nieocenione korzyści dla rozwoju zdrowia fizycznego dzieci.

Koordynacja. Skacząc na trampolinie dzieci uczą się utrzymania równowagi na nierównej powierzchni, co pomaga nawet najmniejszym usprawniać sposób chodzenia.

Rozwój mięśni. Przewagą trampoliny dla dzieci jest ćwiczenie życiowo niezbędnych mięśni rąk, nóg, pleców i brzucha. Prawidłowy rozwój stawów i mięśni świadczy o zdrowiu malucha.

Rozwój kości. Dzięki dobremu, intensywnemu obciążeniu, kości dzieci stają bardziej wytrzymałe co pozytywnie wpływa na postawę i ogólny stan fizyczny dziecka.

Metabolizm. Po intensywnych ćwiczeniach, dzięki poprawionej cyrkulacji krwi, nawet dzieci z problemami żywieniowymi zyskują lepszy apetyt.

Takie zajęcia są bardzo przydatne dla maluszków. Wspomagają prawidłowe formowanie narządów ruchu, stymulują układ krwionośny, rozwijają motorykę i mają wiele innych zalet.

Jak wybrać trampolinę ogrodową

Domek za miastem - to najlepszy sposób na odpoczynek z całą rodziną. Większość dzieci może się jednak złościć jeśli oderwać je od ulubionych bajek telewizyjnych, gier komputerowych czy portali społecznościowych. O wiele chętniej i z radością dziecko wybierze się za miasto, jeśli czekają je tam ciekawe atrakcje a wielu rodziców to potwierdzi! Dziecko może się dobrze bawić z przyjaciółmi czy nawet samemu.

Mało tego, nawet rodzice będą mogli poskakać na domowej trampolinie - jest ona wystarczająco wytrzymała i stabilna.

To, na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę przy wyborze, to rozmiar. Nie warto kupować zbyt małej trampoliny ogrodowej. Po pierwsze, duży rozmiar uchroni malucha przed obrażeniem, w przypadku złego skoku. Po drugie, weselej jest skakać we dwójkę lub w trójkę. Dziecko na pewno będzie chciał zaprosić swoich przyjaciół na wspaniałą zabawę.

Biorąc to wszystko pod uwagę, rozmiar trampoliny ogrodowej powinien wynosić nie mniej niż 2,5 m średnicy. Wtedy rodzice już nie będą się martwić czy dzieci uderzą się w głowę.

Dla starszych dzieci najciekawszą będzie trampolina z siatką. Ale wykonanie takich modeli trampolin wymaga szczególnej uwagi – solidne szwy, ograniczające ryzyko pęknięć, to bardzo ważny argument na rzecz bezpieczeństwa. Jeśli w produkcji wykorzystane jest płótno, powinno być wykonane z propylenu wysokiej jakości.

Warto uważnie sprawdzić wszystkie szczegóły Państwa zakupu. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jakość sprężyn oraz ich ilość - im ich więcej tym lepsza konstrukcja. Najlepsze sprężyny są wykonane ze stali galwanizowanej a żeby uniknąć skaleczeń w trakcie zabawy, wszystkie sprężyny muszą być ukryte lub zaszyte.

Przed kupnem trzeba się upewnić czy wymiary trampoliny odpowiadają przewidzianemu dla niej miejscu by uniknąć pomyłki. Warto także zwrócić uwagę na formę podstawy, która ma zapewnić wymaganą stateczność urządzenia.

Produkujemy najlepsze urządzenia dla dzieci

Cena ogrodowej trampoliny zdziwi Was i ucieszy. Cenimy troskliwych rodziców, i dlatego dokładamy wszelkich starań by stale dostarczać nowych, niezwykłych pomysłów zabaw dla Waszego dziecka.

U nas mogą Państwo wybrać model trampoliny najbardziej odpowiedni dla domu lub placu zabaw. Technologia produkcji naszych trampolin spełnia wszelkie standardy jakości a do ich wytworzenia wykorzystujemy tylko bezpieczne dla Państwa zdrowia materiały.

U nas można zamówić wszystkie urządzenia z dostawą do domu, co pozwoli zaoszczędzić nie tylko Wasze pieniądze, ale i czas.